Dopiewo i Stęszew z Młodzieżową Radą Gminy?


Podczas naszych warsztatów wzrosło wśród młodzieży uczestniczącej przekonanie, iż chcą, aby ich sprawami zajmowała się młodzieżowa rada gminy. Sami zgłaszają się jako chętni do powołania takiej jednostki. Na warsztatach sami napisali pisma do odpowiednich osób w urzędzie gminy, które zostały złożone. Czekamy na odpowiedź z niecierpliwością.

Wnioski w imieniu grup złożyli:

Oliwia Rataj – Dopiewo:

„Jako przedstawiciele młodzieży gminy Dopiewo zwracamy się z prośbą o rozważenie ponownego utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy. Umożliwiłoby nam to wyrażanie własnej opinii na tematy dotyczące naszego środowiska oraz pomoc w realizacji projektów skierowanych do młodych ludzi z terenu całej.

Uważamy, że Młodzieżowa Rada Gminy Dopiewo jest potrzebna, ponieważ:

  • Młodzież zdobyłaby większy głos i wpływ na działania w gminie

  • Umożliwia nam zdobycie doświadczenia w sprawach samorządowych i politycznych

  • Umożliwia wyrażania pomysłów na udoskonalenie gminy

  • Przedstawienie poglądów młodych ludzi

  • Umożliwia realny wpływ na sprawy dotyczące młodzieży

  • Uatrakcyjni oferty gminy dla młodych mieszkańców

  • Zdobędziemy reprezentację w gminie

  • Stworzy pomost między władzą, a aktywną młodzieżą”

Maciej Włodarczyk – Stęszew:

„Zwracamy się z uprzejmą prośbą o powołanie Młodzieżowej Rady Gminy Stęszew. Naszą prośbę motywujemy tym, iż młodzież jest świadoma panujących realiów i pragnie mieć wpływ na życie społeczne gminy Stęszew. Młodzież ma świeże spojrzenie na problemy naszego społeczeństwa, dzięki czemu wprowadzi do naszego środowiska nowe inicjatywy rozwoju. Poza tym, młodzi ludzie mają inny pogląd na świat niż osoby od nich starsze. Rada młodzieżowa mogłaby reprezentować decyzje i poglądy młodych ludzi, przez co gmina stałaby się przyjaznym miejscem zarówno dla osób młodych, jak i starszych. W przyszłości, Rada młodzieżowa mogłaby się stać jednym z organów organizujących imprez kulturowych, okolicznościowych
i patriotycznych. Rada byłaby organem wspomagającym decydentów w podejmowaniu ważnych decyzji o przyszłości naszej gminy. Bylibyśmy także organem działającym w terenie. Ze strony decydentów oczekujemy wsparcia w działaniu i otwartości na nasze świeże pomysły.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *